Z życia szkoły, rok 17/18


Dzień Godności

 


Dnia 07.06.2018r. w Żarowie już po raz kolejny odbył się Dzień Godności. Uczniowie i nauczyciele Gimnazjum i Szkoły Podstawowej oraz uczestnicy warsztatów zajęć terapii z Mokrzeszowa wzięli udział w przemarszu ulicami miasta do Parku Miejskiego. Celem Dnia Godności jest uświadomienie społeczeństwu różnorodności osób, pokazanie ich zdolności artystycznych, możliwości oraz propagowanie postaw otwartości, akceptacji i empatii. Ten dzień jest doskonałą okazją do integracji osób zdrowych i niepełnosprawnych. Nasi uczniowie wraz z osobami niepełnosprawnymi zaprezentowali program artystyczny(wspólne wiersze, śpiew, taniec, zabawy).

 

Renata Dziubak, Jolanta Papińska

BAL GIMNAZJALNY 2018, 30 maja 2018r.

XIII Dolnośląski Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy o Janie Pawle II „Arka”


W dniach 25-26 kwietnia 2018r. odbyły się eliminacje XIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Jana Pawła II –„Arka”, który organizowany jest w ramach obchodów Dni Papieskich w Świdnicy. Głównym założeniem konkursu była popularyzacja twórczości poezji i prozy Jana Pawła II, promowanie autorskich prezentacji i twórczości literackiej, wokalno- muzycznej o Janie Pawle II oraz wykorzystanie jego tekstów do tworzenia utworów poezji śpiewanej. W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział ogółem 72 uczestników, w tym 49 recytatorów i 23 wykonawców poezji śpiewanej. Naszą szkołę reprezentowała Zuzanna Dąbrowska z kl. II e (gimnazjum), przygotowana przez p. Jolantę Papińską. Do finału zakwalifikowało się 26 wykonawców.
Jolanta Papińska

 

 

IV Dekanalny Konkurs Poezji Religijnej im. Danuty Epler


W dniu 12.05.2018r. w Parafii p.w. N.S.P.J. w Żarowie odbył się IV Dekanalny Konkurs Poezji Religijnej im. Danuty Epler, w którym uczestniczyli przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi z całego dekanatu. Naszą szkołę (oddziały gimnazjalne) reprezentowali: Zuzanna Dąbrowska II e, Karolina Choińska III d i Michał Maksanty II c. Po prezentacji wierszy wyłoniono zwycięzców i wręczono nagrody: I miejsce – Zuzanna Dąbrowska II e, II miejsce – Michał Maksanty II c, który zaprezentował wiersz autorstwa s. Anny Mika. Uczniowie przygotowali się pod opieką p. Jolanty Papińskiej i p.

 

Ireneusza Miepariszwili.
Jolanta Papińska

 

 

 

 

29 maja 2018r. - DZIEŃ MATKI

 

Dnia 29 czerwca 2018r. w Szkole Podstawowej w Żarowie przy ul. Piastowskiej 10 odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Matki. Imprezę przygotowali wychowawcy i nauczyciele wraz z uczniami z klas czwartych (4a, 4b, 4c). Wszystkie dzieci radośnie zaprezentowały swoje umiejętności artystyczno-wokalne. Nie zabrakło również występów tanecznych. Cała impreza okraszona była wspaniałym poczęstunkiem w postaci pysznych ciast przygotowanych przez dzieci i ich mamy. Uroczystość przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze. Mamy były zachwycone występami swoich pociech, a niejedna z nich uroniła łzy wzruszenia. Dzieci przygotowały dla swoich mam prezenty w postaci laurek, listów i kwiatów. Ten dzień pozostanie na długo w pamięci dzieci i ich drogich mam.

 

 Małgorzata Stawowa

Organizatorzy konkursu
Organizatorzy konkursu

Szkolny Konkurs informatyczny

 

W tym roku szkolnym w konkursie informatycznym brało udział 24 uczestników z klas szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych. Najmłodszą uczestniczką okazała się Zuzanna Dalgiewicz z klasy 5a. Konkurs, pod opieką p. Iwony Płosińskiej, przygotowali uczniowie klas 2e i 2c.

 

Mistrzem informatyki został Szymon Wujek, 2d. Kolejne miejsca zajęli:

II m-ce Łukasz Żany, 3b

III m-ce Michał Wójcikowski, 2d.

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, laureatom gratulujemy. Uroczyste wręczenie dyplomów odbędzie się w dniu zakończenia roku szkolnego.

 

 

Obchody uchwalenia Konstytucji 3 maja

 

Tegoroczne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, zgodnie z naszą szkolną tradycją miały uroczysty charakter. Były więc poczty sztandarowe obu szkół, hymn państwowy, przemówienie pani Dyrektor Heleny Słowik i to, co szkolną akademię powinno charakteryzować – odświętne stroje uczniów i podniosła atmosfera. W roku obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości jest to szczególnie ważne.
Akademia była poświęcona także naszym narodowym barwom (Dzień Flagi). Uczniowie klas 3a i 3c zaprezentowali historię polskiej flagi, poezję odnoszącą się do omawianych wydarzeń i „odczytali” obraz Jana Matejki „Konstytucja 3 maja”, tworząc jego żywą kompozycję. Gra aktorska, scenografia i kostiumy z epoki wzbudziły zainteresowanie zebranej w szkolnej auli młodzieży.

 

Nad całością przygotowań i dwóch występów czuwali nauczyciele historii: panie Jolanta Kubarska, Agata Sawicka i pan Marek Zywer. Występy uczniów uświetnił Chór szkolny pod kierunkiem pani Jolanty Papińskiej.

 

Egzamin gimnazjalny 2018

18-20 IV 2018r.

20.04.2017r.
19.04.2018r.
18.04.2018r.

Konkurs ortograficzny TOREADOR 2018


W dniach 27-28 marca 2018 r. odbył się coroczny szkolny konkurs ortograficzny TOREADOR 2018 o tytuł Pogromcy Ortograficznych Byków. Rywalizowali ze sobą uczniowie klas gimnazjalnych, a konkurs miał dwa etapy: w pierwszym dyktando pisali uczniowie klas drugich ( 9 osób) i trzecich ( 10 osób), a do etapu drugiego, czyli wielkiego finału, przeszło 6 osób- po 3 najlepsze osoby z poszczególnych poziomów klas gimnazjalnych. Finał konkursu odbył się w piątek 06.04.2018r. i wyłonił zwycięzców. Zaszczytny tytuł zdobył uczeń klasy III D MACIEJ PASTERNAK. Drugie miejsce zajął MARCIN LASAK z kl. II C, a trzecie ZUZANNA DĄBROWSKA z kl. II E. Laureaci otrzymają nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy podczas uroczystego apelu na zakończenie roku szkolnego 2017/2018.
Jak co roku organizatorką konkursu była p. E. Maćkała, która wierzy, że taka forma rywalizacji a zarazem zabawy niełatwą przecież polską ortografią, sprzyja popularyzacji walki z własnymi uprzedzeniami ortograficznymi i podnosi poziom tych umiejętności wśród uczniów naszej szkoły. Uczestnicy konkursu udowodnili, że ortografię można polubić , a co więcej- można się jej nauczyć, jeśli tylko poświęci się trochę własnego czasu i włoży trochę pracy w naukę, powtórki i poszerzanie wiadomości z dziedziny ortografii.
Następna ortograficzna corrida znów za rok!

 

    Konkurs literacki "Człowiek na zakręcie - jak przetrwać trudne chwile?"

Dnia 27 marca 2018 r. pani dyrektor Helena Słowik wręczyła nagrody laureatkom konkursu literackiego "Człowiek na zakręcie - jak przetrwać trudne chwile?" zorganizowanego przez bibliotekę szkolną we współpracy z psychologiem panią Katarzyną Szczepaniak – Misiurą.
Celem konkursu były: ekspresja własnych uczuć, rozwijanie wyobraźni twórczej, kształtowanie postaw literackich oraz wiary we własne siły i umiejętności. Jury oceniało wartość merytoryczną utworów: konstrukcję, środki stylistyczne i składniowe oraz wartości artystyczne i oryginalność. Okazuje się, że nasi uczniowie potrafią wyrażać swoje uczucia poprzez pisanie, są kreatywni i chętni do podejmowania różnych zadań, a nawet wyzwań.
Laureatkami konkursu zostały:
Marcjanna Stencel z klasy 7d oraz Natalia Dominik z klasy 3d gimnazjum.

 

Gratulujemy i dziękujemy za udział!

KONKURS WIEDZY – „BEZPIECZNIE W SIECI”

 

Dnia 26 lutego 2018 roku w Bibliotece Publicznej w Żarowie odbył się konkurs wiedzy – „Bezpiecznie w sieci”. Celem konkursu było uświadomienie młodzieży, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać w Internecie oraz pokazanie sposobów walki z nimi. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych z klas VII oraz do uczniów klas gimnazjalnych. Wyniki konkursu były następujące:
I miejsce – Stanisław Molecki z kl. II C
II miejsce – Stanisław Baryłko z kl. III C
III miejsce – Kacper Konieczny z kl. III A
Wszystkim zwycięzcom składamy gratulacje!

 

Opiekunowie: Iwona Płosińska, Joanna Daniel

 

 

Walentynki 2018

 

Dnia 13.02.2018r w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy z oddziałami gimnazjalnymi w Żarowie odbyły się walentynki szkolne. Zabawy obejmowały klasy 5-7 oraz 2 i 3 gimnazjum. Za organizację całego przedsięwzięcia odpowiedzialna była P. Danuta Wojtusiak wraz z P. Marią Majcher.
Głównymi punktami imprezy była: poczta walentynkowa, którą zajął się samorząd podstawówek - dziewczynki z klasy 7 , zabawa "znajdź swoją walentynkę" przygotowana przez samorząd gimnazjalny: Amelię Banasiak, Julię Lisiecką, Adrianę Karkulowską, Karolinę Rędzio z klasy 3A. Polegało to na wylosowaniu osobno przez dziewczynki, osobno przez chłopców numerków swojej walentynki, którą następnie pośród uczniów i uczennic mieli za zadanie znaleźć.
Na długiej przerwie Miłosz Cwajna, Aleksander Lisiecki oraz samorząd gimnazjalny puszczali na parterze, obok sklepiku szkolnego muzykę walentynkową, rozdawali lizaki uczniom, pomagali w odnajdywaniu swych walentynek.
Preferowany strój miał posiadać motywy walentynkowe. Wielu uczniów zastosowało się do tego. Szkoła przybrała ciepły różowo-czerwony kolor.
O wszelkich planach walentynkowych uczniowie dowiadywali się ze wcześniej rozwieszonych i przygotowanych przez Adrianę Karkulowską plakatów, mówiących o całym przebiegu tego dnia.
Impreza miała duży rozgłos w szkole. Wielu uczniów z chęcią brało udział w zabawach. Każdy odczuwał miłą atmosferę. Nie doszło do żadnych niespodziewanych wypadków.
Corocznie obchodzone walentynki będące tradycją, w tym roku odbyły się dzień wcześniej w naszej szkole niż przypada ich data (14.02), ponieważ na ten sam dzień przypadało święto: Środa Popielcowa, która rozpoczyna Wielki Post.

 

Danuta Wojtusiak

 

Konkurs Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy kolędę ...”
19 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach odbył się konkurs kolęd i pastorałek pt. „Zaśpiewajmy kolędę ...” Naszą szkołę reprezetowali soliści: Amelia Maślany, Maria Suchodolska, Zofia Górka , Wiktoria Zając (VIb), Anna Bogatko (VIb)oraz zespół wokalny z kl. IIId w składzie: Amelia Maślany, Maria Suchodolska, Michał Spisak, Anna Spisak i Nadia Skoczyńska, zaś gimnazjum – solistki: Amelia Banasiak(IIIa) i Karolina Rędzio (IIIa). Wykonawcy przedstawili kolędy i pastorałki a jurry przyznało główne nagrody i wyróżnienia:
➢ w kategorii solistów (klas młodszych): I miejce – Amelia Maślany (IIId), II miejsce – Zofia Górka
➢ w kategorii solistów (klas starszych) : I miejsce – Anna Bogatko (VIb)
➢ w kategorii zespołów: Kwintet wokalny z kl. IIId – Amelia Maślany, Maria Suchodolska, Michał Spisak, Anna Spisak i Nadia Skoczyńska.
Uczniowie zostali przygotowani przez p. Joannę Karpińską, p. Ewę Mika i p. Jolantę Papińską.


Jolanta Papińska


KOLĘDNICY MISYJNI
6 stycznia 2018 r. do naszych domów i mieszkań zapukali kolędnicy misyjni. Uczniowie klas drugich w ramach realizowanego projektu edukacyjnego, pod kierunkiem p. Jolanty Papińskiej zaprezentowali krótkie przedstawienie jasełkowe. W tym roku zbierali ofiary dla ubogich dzieci w Syrii.
„Zostańmy Jego misjonarzami, zanieśmy światu Dobrą Nowinę kochając myślą, słowem i czynem. O dar pokoju prośmy usilnie, bo dzieciom w Syrii potrzebny pilnie. Kto je ochroni od ran i kul, pomoże wytrwać, uśmierzy ból?
Bez domu, szkoły, mamy i taty z ranami w sercu jak wielki krater”.
Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
Jolanta Papińska

 

XIX FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
W dniach 10 - 11 listopada 2017r.w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie odbył się XIX Festiwal Pieśni Patriotycznej, W tym roku honorowym patronatem objęli go posłowie na Sejm RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka oraz senator RP Wiesław Kilian.
Podczas festiwalu zaprezentowało się 207 uczestników z terenu Dolnego Śląska, w tym 26 solistów i aż 12 chórów i zespołów. Tuż przed oficjalnym rozpoczęciem patriotycznego festiwalu Julian Golak wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego odznaczył p.Helenę Słowik dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie Honorową Srebrną Odznaką "Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego". Gratulacje oraz kwiaty na ręce laureatki złożył także burmistrz Leszek Michalak.
Nasze Gimnazjum reprezentował chór parafialno-gimnazjalny Cantate Domino oraz solistki: Adrianna Karkulowska (kl.IIIa), Karolina Rędzio (IIIa), Izabela Nosal (IIId), Amelia Banasiak (IIIa), natomiast Szkołę Podstawową w Żarowie – Anna Bogatko (VIb), Wiktoria Zając (VIb). Wykonawcy zostali przygotowani przez p. Jolantę Papińską.
I tym razem udało się: zdobyliśmy zaszczytne miejsca, nagrody i dyplomy:
● w kategorii: chóry – I miejsce – Chór Cantate Domino.
● w kategorii: soliści (od 12 do 15 lat):
II miejsce -Adrianna Karkulowska (kl.IIIa - Gimnazjum)
● w kategorii: soliści (od 10 do 12 lat):
II miejsce – Wiktoria Zając (kl. VI b – S. P.)
III miejsce – Anna Bogatko (kl. VI b – S. P.)
Jolanta Papińska

Wycieczka klas 3 gimnazjum do Muzeum Gross-Rosen
w Rogoźnicy

 

Dnia 16 listopada 2017r. odbyła się wycieczka dydaktyczna młodzieży klas trzecich gimnazjum do Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy, zorganizowana przez polonistki p. E. Maćkałę i M. Stawową przy współpracy z p. K. Osiecką
i p. A. Kosińską. Polonistki uczące w klasach gimnazjalnych co roku organizują taki wyjazd młodzieży klas trzecich do byłego obozu zagłady i katorżniczej pracy w Rogoźnicy w ramach edukacji patriotycznej. Ta żywa lekcja historii przeprowadzana jest w związku z omawianiem na lekcjach j. polskiego działu na temat II wojny światowej i okupacji. Młodzież ma możliwość poszerzenia swojej wiedzy o niemieckich obozach koncentracyjnych, warunkach życia więźniów w obozie w Rogoźnicy i ich morderczej pracy w kamieniołomie.
Na początku młodzież oglądała poruszający film- wspomnienia byłych więźniów obozu, a następnie wraz z przewodnikiem zwiedzała tereny poobozowe, na których zachowały się m.in. brama obozowa z dwiema wartowniami, fundamenty bloków i krematorium, piec krematorium polowego, a także wpisane w 1992 r. do Rejestru Zabytków stare wyrobisko w kamieniołomach, gdzie więźniowie nieludzko pracowali i masowo umierali.
Tę pouczającą wycieczkę uczniowie zakończyli obejrzeniem wystawy
„ Zaginione człowieczeństwo”, której wstrząsające obrazy na długo pozostaną w ich pamięci.

 

Elżbieta Maćkała

Akademia z okazji Święta Niepodległości

 

11 listopada to symbol walki o wolność, to znak wiary i zwycięstwa. To dzień, o którym marzyli nasi rodacy minionych epok.
Aby uczcić 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole, w dniu 14 listopada 2017r. odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca to doniosłe wydarzenie. Na początku uroczystości wszyscy zebrani odśpiewali cały hymn narodowy, aby oddać szacunek i cześć wszystkim Polakom, którzy zginęli walcząc o naszą wolność. Następnie głos zabrała pani Dyrektor Helena Słowik mówiąc, jak ważne jest poczucie wolności dla każdego z nas i to, że żyjemy w wolnym kraju.
Słowa pani Dyrektor wprowadziły wszystkich zebranych uczniów i nauczycieli w klimat pięknego montażu słowno-muzycznego, przygotowanego przez nauczycieli i uczniów.
Nie zabrakło w nim wspomnień z naszej historii, kiedy to Polacy przez 123 lata nie poddawali się i walczyli o odzyskanie niepodległości. Można było wysłuchać piękne i wzruszające utwory patriotyczne przeplatane wątkami muzycznymi. Było to bardzo podniosłe wydarzenie tego dnia i wszystkim udzielił się wzruszający nastrój skłaniający do refleksji.

 

Akademię przygotowali następujący nauczyciele:
Marek Zywer, Agata Sanicka, Małgorzata Stawowa, Jolanta Kubarska, Joanna Daniel, Agnieszka Deja- Kozów.

11 listopada 2017r.

 

DZIEŃ PATRONA GIMNAZJALISTÓW, 20.10.2017r.

 

20.10.2017 gimnazjaliści obchodzili Dzień Patrona. Tegoroczne uroczystości różniły się od tych z lat ubiegłych. Od rana uczniowie wsłuchiwali się w słowa Jana Pawła II, czytali maksymy o nadziei, przekazywali artykuły szkolne dla dzieci z Kamerunu. Wieczorem e kościele parafialnym w Żarowie, po mszy świętej, dla uczniów naszej szkoły oraz mieszkańców gminy, został wystawiony montaż slowno-artystyczny pt. "Miejcie nadzieję". Muzyka, słowa, pieśni, pantomima, wspólna adoracja - to wszystko skłania do refleksji nad własnym życiem oraz przywoływalo wspomnienie Jana Pawła II - patrona naszego gimnazjum.

 

Organizatorzy: Izabela Osiecka, Elżebieta Maćkała, Jolanta Papińska, Ireneusz Miepariszwili, ks. Tomasz Krupnik.

 

W niedzielę 8 października 2017r. w Świdnicy ucziowie naszego gimnazjum pod opieką katechetów - p. Jolanty Papińskiej i p. Ireneusza Miepariszwili uczestniczyli w XVII Dniu Papieskim pod hasłem: „Idźcie naprzód z nadzieją”, na który zostali zaproszeni przedstawiciele: szkół im. Jana Pawła II , Kuratorium, Dyrektorzy, Katecheci oraz Stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Obchody rozpoczęła uroczysta msza św., którą sprawował J. E. ks. bp. Ignacy Dec. Po mszy św. miało miejsce spotkanie z ks. biskupem w Auli Kurii Biskupiej, prezentacja programu artystycznego i wspólna agapa.
Jolanta Papińska

Dzień Edukacji Narodowej, 13 X 2017r.

Dzień 13 października w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie uroczyście obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej.

 

Samorząd Uczniowski zadbał o to, aby w tym dniu, w ramach Koncertu Życzeń, każdy nauczyciel mógł wysłuchać swoich ulubionych piosenek wraz ze specjalnymi dedykacjami od uczniów. Na 6 i 7 lekcji w auli szkolnej odbył się apel przygotowany przez przedstawicieli SU. Po części oficjalnej poprowadzonej przez Marcjannę Stencel i Antka Ciupińskiego wszyscy zaproszeni goście mogli obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Reforma oświaty na wesoło”. Młodzi aktorzy w humorystyczny sposób zaprezentowali wszystkie blaski i cienie dotyczące zawodu nauczyciela.W głównych rolach mogliśmy zobaczyć: Julię Żydek, Małgorzatę Pitułę, Amelię Rzeszowską, Martynę Janaszek, Wiktorię Rychel i Wojciecha Pabisa.Dodatkową atrakcją był mini recital Ady Karkulowskiej, która wykonała współczesne wersje znanych włoskich przebojów.Na koniec wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali upominki wykonane przez panią Agnieszkę Kozów – Deję i panią Kasię Nowak.

DZIEŃ KIBICA ZORGANIZOWANY PRZEZ SU, 5 X 2017R.


5 października w naszej szkole SU zorganizował Dzień Kibica.Pomysłodawczynią była Marta Topór – przewodnicząca szkoły i jednocześnie wielka fanka piłki nożnej.
W tym dniu o godzinie 18.00 nasza narodowa reprezentacja miała rozegrać mecz z Armenią, który miał być przepustką na Mistrzostwa Świata, które w 2018 roku odbędą się w Rosji. W tym dniu wszyscy uczniowie naszej szkoły ubrali się w barwy narodowe na znak solidarności z naszą drużyną. W całej szkole dominowała kolorystyka biało – czerwona, a szkolne korytarze przypominały piłkarski stadion. Na długiej przerwie wszyscy uczniowie stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

 

Mocno trzymamy kciuki za naszych chłopaków i wierzymy, że dostarczą nam wiele emocji i wzruszeń podczas MŚ w Rosji.

 

III Rowerowe Potyczki Rodzinne,
16 września 2017r.

 

Mimo, że prognozy pogody nie były zbyt optymistyczne i zapowiadano deszcz, to w dniu 16 września 2017r. odbyły się III Rowerowe Potyczki Rodzinne organizowane przez Stowarzyszenie "Rowerowy Żarów" i Szkołę Podstawową w Żarowie. Tegoroczne potyczki składały się z dwóch części. Pierwsza to przejazd odcinka ok.12 km zgodnie z zaplanowaną trasą, gdzie w wyznaczonych punktach rodziny odpowiadały na pytania dotyczące historii gminy Żarów, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Druga część to konkurencje sprawnościowe. Nad całością konkurencji czuwali nauczyciele ze Szkoły Podstawowej, a nad bezpieczeństwem przejazdu żarowska Policja. III Rowerowe Potyczki Rodzinne odbyły się pod patronatem Burmistrza Miasta Żarów oraz Stowarzyszenia „Edukacja” Zwycięskie rodziny otrzymały bony i dyplomy, a wszyscy uczestnicy potyczek pamiątkowe czapeczki.
Pierwsza nagroda 500 złotych, to bon do sklepu rowerowego , który trafił do rodziny Chodynieckich, kolejne bony o wartości 300 zł i 150 zł otrzymały rodziny Ślęzaków i Wabików. Wszystkie nagrody ufundowało Stowarzyszenie „Rowerowy Żarów”. Finałem wspólnej rowerowej imprezy było ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek.

Iwona Nieradka

[pobierz] 0.3 MB mapa

Narodowe czytanie, edycja 6

Dnia 2 września 2017r.  w Biblioyece Publicznej Miasta i Gminy Żarów czytaliśmy wspólnie fragmenty "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. To już 6 edycja "Narodowego Czytania".

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018