Wycieczki zagraniczne


Podróże... Podróże...

 

    Obok szkolnej wymiany polsko – niemieckiej wycieczki zagraniczne są kolejnąatrakcją naszej szkoły. W duchu maksymy „podróżowanie poszerza horyzonty” co roku nauczyciele gimnazjum, Izabela Osiecka, Jolanta Papińska i Przemysław Drąg, organizują tygodniowe wyjazdy za granicę. Wszystko zaczęło się w 2007 roku, kiedy to klasa 3 F wraz z wychowawcą Izabelą Osiecką wyjechała do Skalnego Miasta i Pragi. Wyjazd okazał się bardzo udany, młodzież wróciła z niego pełna wrażeń zachwycona pięknem zwiedzanych miejsc. Ich wspomnienia stały się motywacją do organizowania kolejnych wypraw zagranicznych, które na stałe weszły do kalendarza wydarzeń szkolnych naszego gimnazjum. Wycieczki cieszą się ogromną popularnością, ponieważ jest to niebywała okazja by sprawdzić i podszlifować swoje umiejętności językowe, zwiedzić wiele interesujących miejsc i oraz zawrzeć nowe przyjaźnie. Każdy z dotychczasowych wyjazdów był wyjątkowy, pełen przygód, o których można by do dziś opowiadać. To na jednej z takich wycieczek staliśmy się atrakcją dla innych turystów, którzy chcieli nas sfotografować - wyobrażacie sobie prawie 50 osób siedzących na schodach przed teatrem the Globe, jedzących lody w tym samym czasie? Niesamowite chwile podczas podróży w kosmosie, śladami Indiany Jones’a, w kopalni złota czy w domu strachów, parada postaci bajkowych i filmowych z wytwórni Walta Disneya w Euro Disneylandzie czy niezapomniane przejażdżki i pokazy w Mirabilandii, magiczne widoki z najwyższego piętra na wieży Eiffel’a, Wersal i jego malownicze ogrody, wieczorny rejs po Sekwanie, wizyta w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s, the Tower of London, panorama Londynu z kopuły Katedry Św. Pawła i The London Eye, Wiedeń nocą, piękno Włoch, rejs tramwajem wodnym w Wenecji, Treasure Hunt (polowanie na skarby), plażowanie na lazurowym Wybrzeżu, bogactwo Monaco, koloseum w Puli , plac-fontanna w Nicei itd. - można by tak wymieniać bez końca ile wrażeń i doświadczeń niosą za sobą takie wyjazdy, które sprawiły, że niejeden z nas pokochał te wszystkie miejsca i marzy o tym, żeby tam wrócić.


Izabela Osiecka


Kalendarium wycieczek zagranicznych:
2007 – Skalne Miasto, Praga – opiekunowie: Izabela Osiecka, Dariusz Malik
2008 – Londyn – opiekunowie: Agnieszka Wilma, Elżbieta Stencel, Katarzyna Osiecka, Izabela Osiecka
2009 – Paryż – opiekunowie: Agnieszka Wilma, Mariusz Kozakow, Katarzyna Osiecka, Izabela Osiecka
2010 - Wiedeń, Wenecja, Padwa, Chioggia, Mirabilandia, Arqua Petrarka – opiekunowie: Jolanta Papinska, Małgorzata Stawowa, Elżbieta Kutyba, Małgorzata Kozibroda, Andrzej Łagosz
2011 – Londyn – opiekunowie: Elżbieta Borowska, Zofia Hanc, Małgorzata Moczulska, Izabela Osiecka
2012 – Wiedeń, Wenecja, Padwa, Chioggia, Mirabilandia, Arqua Petrarka – opiekunowie: Jolanta Papińska, Elżbieta Maćkała, Edyta Kociumaka, Renata Dziubak, Beata Dybeł
2012 – Włochy, Wenecja – opiekunowie: Przemysław Drąg, Sylwia Wiśniewska-Drąg, Ewelina Blusiewicz, Jacek Brańka
2013 – Chorwacja – opiekunowie: Przemysław Drąg, Sylwia Wiśniewska-Drąg, Ewelina Blusiewicz, Jacek Brańka
2013 – Paryż, Euro Disneyland – opiekunowie: Katarzyna Rybarczyk, Mariusz Kozakow, Izabela Osiecka
2014 – Lazurowe Wybrzeże – opiekunowie: Przemysław Drąg, Sylwia Wiśniewska-Drąg, Ewelina Blusiewicz, Jacek Brańka
2014 – Londyn, Paryż – opiekunowie: Katarzyna Osiecka, Mariusz Kozakow, Izabela Osiecka.

2014 - Kolonia polsko-niemiecko-francuska w Północnych Niemczech; nagroda dla uczniów gimnazjum za bardzo dobre wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe.

2015 - Barcelona- Genewa -Lloret de Mar- Lyon; opiekunowie: I. Osiecka, K. Osiecka, A. Kajdanek, A. Ciupiński.

2015 - Barcelona - Blanes - Avignon; opiekun: P. Drąg.

2015 - Kolonia w Alzacji we Francji; nagroda dla uczniów gimnazjum za bardzo dobre wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe; opiekunowie: A. Ciupiński, J. Błaszczyk.

 

 

 

Barcelona, CERN 2015

Barcelona 2015

Lloret de Mar, Genewa, Lyon 2015

Niemcy 2014

Paryż, 2013

Londyn, 2011

Skalne Miasto, Praga 2007