Samorząd Uczniowski


Działania Samorządu Szkolnego
w roku szkolnym 2018/19


WRZESIEŃ

Kampania i wybory do SU.
30.09. Dzień Chłopaka.
PAŹDZIERNIK

27.10.Konkurs Pięknego Czytania – we współpracy z biblioteką szkolną.
Dzień Kolorów.
15.10 Dzień Edukacji Narodowej
LISTOPAD

13.11.Konkurs kaligrafii w związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości.
21.11. Międzynarodowy Dzień Życzliwości.
30.11. – Andrzejki – organizacja dyskoteki szkolnej.
GRUDZIEŃ

6.12. – Mikołajki w szkole, mikołajki w Dolnośląskim Hospicjum we Wrocławiu.
11.12. – spotkanie z pracownikami i wolontariuszami Dolnośląskiego Hospicjum we Wrocławiu.
21.12.- Wigilie klasowe. Międzynarodowe jasełka.
STYCZEŃ

13.01. – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
23.01.Zabawa choinkowa.
LUTY

14.02. – Walentynki.
MARZEC

8.03. – Dzień Kobiet.
21.03. – Pierwszy Dzień Wiosny.
KWIECIEŃ

19.04. – Dzień Ziemi – Szkolny Dzień Promocji Zdrowia.
MAJ

4.05. – Święto Flagi Państwowej oraz Święto Konstytucji 3 Maja.
CZERWIEC

3.06. Dzień Języków Obcych.

DZIEŃ CHŁOPAKA


Dnia 28 października 2018 roku dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego zorganizowały w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie uroczysty Dzień Chłopaka. Na długiej przerwie w szkolnym patio odbył się koncert życzeń dla wszystkich chłopców, nauczycieli i pracowników płci męskiej. Dodatkową atrakcją były liczne konkursy i zabawy integracyjne prowadzone przez SU. W tym dniu na każdego chłopaka ubranego w białą koszulę i czarny krawat czekała słodka niespodzianka i zabawne pamiątkowe zdjęcie z wybraną przez siebie przedstawicielką płci pięknej. Oczywiście każdy chłopak w tym dniu posiadał specjalny immunitet, tzn. nie był pytany i był zwolniony z odrabiania zadania domowego. Chłopcy czekamy na rewanż w Dzień Kobiet czyli 8 marca 2019 roku!


Opiekunowie SU
Anna Dziedzic, Agata Kovaci, Marcin Perzyński

 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


15 października 2018 roku w naszej szkole obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej. W tym szczególnym dniu wszyscy uczniowie ubrani na galowo udali się do auli szkolnej na uroczystą akademię, którą przygotowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Podczas części oficjalnej zaprezentowano zebranym historię uchwalenia tego święta przez Komisję Edukacji Narodowej, następnie zaproszono wszystkich na koncert muzyczny w wykonaniu uczniów klasy 8a – Bartosza Bryły (saksofon) i Mateusza Adamka(fortepian), którzy fantastycznie wykonali szlagiery muzyki rozrywkowej ostatnich lat. Punktem kulminacyjnym akademii był spektakl teatralny pod wiele mówiącym tytułem „Obyś cudze dzieci uczył czyli skąd wziął się nauczyciel na świecie”. W przedstawieniu zaprezentowali się młodzi aktorzy z nasze szkoły: Kamila Kądziołka, Norbert Sułek, Julia Żydek, Marcjanna Stencel, Marta Topór, Barbara Klewecka , Oliwia Chrebela, Wiktoria Rychel, Martyna Janaszek, Antek Ciupiński i Małgorzata Pituła. Przedstawienie miało charakter kabaretowy, rozbawiło do łez zarówno uczniów, jak i nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni ogromnymi brawami oraz otrzymali gratulacje od Pani Dyrektor – Heleny Słowik. Na zakończenie akademii każdy z zaproszonych gości otrzymał przepiękne upominki wykonane przez Panie: Katarzynę Przytułę - Nowak i Renatę Dziubak. Ten dzień był naprawdę wyjątkowy, dostarczył wszystkim wielu wzruszeń i niezapomnianych przeżyć.


Opiekunowie SU
Anna Dziedzic, Agata Kovaci, Marcin Perzyński

 

 

NIEPODLEGŁOŚCIOWY KONKURS KALIGRAFII


W związku z 100 Rocznicą Odzyskania Niepodległości odbyła się pierwsza edycja Szkolnego Niepodległościowego Konkursu Kaligrafii zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie mieli za zadanie wykonanie pracy konkursowej: na biało – czerwonym tle należało jak najpiękniej przepisać słowa Hymnu Państwowego. Finał konkursowych zmagań miał miejsce 13 listopada 2018 roku. Jury w składzie: Agnieszka Kosińska (przewodnicząca), Anna Dziedzic, Agata Kovaci i Marcin Perzyński wyłoniło zwycięzców:
I miejsce – Zuzanna Dąbrowska, klasa 3e
II miejsce – Wiktoria Zając, klasa 7b
III miejsce – Wiktoria Rychel, klasa 8c
Wszystkim laureatom gratulujemy, informujemy również, że prace konkursowe można obejrzeć na wystawie w bibliotece szkolnej.

 

Opiekunowie SU
Anna Dziedzic, Agata Kovaci, Marcin Perzyński

 

 

 

PRACA NA RZECZ INNYCH TO PRZYWILEJ I WIELKI ZASZCZYT.

Pamiętajcie: KAŻDY UCZEŃ MA OGROMNY WPŁYW NA FUNKCJONOWANIE NASZEGO GIMNAZJUM, A W TYM ROKU SZKOLNYM I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

 

       Tradycyjnie we wrześniu w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy ruszyła kampania wyborcza do SU.

Kandydatami na przewodniczącego szkoły byli przedstawiciele klas siódmych wybrani na godzinach wychowawczych przez swoje klasy i zaakceptowani przez grono pedagogiczne. W ostatnim tygodniu września na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty wyborcze, rozdawane były ulotki. 27 września na długiej przerwie, w auli odbył się apel, na którym kandydaci zaprezentowali swoje programy wyborcze, następnie ogłoszona została cisza przedwyborcza.28 września przeprowadzone zostały wybory, po komisyjnym podliczeniu głosów opiekunowie SU uroczyście ogłosili wyniki.

 

Największą ilość głosów zdobyła przedstawicielka klasy 7b – Marta Topór, która została przewodniczącą szkoły, funkcja zastępcy przypadła Wojciechowi Pabisowi z klasy 7c, skarbnikiem została Julia Opioła z klasy 7a, a sekretarzem – Małgorzata Leśniowska z klasy 7d.

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy w SU w roku szkolnym 2017/2018.