Prezentacja nauczycieli


Adam Ciupiński
Adam Ciupiński

Adam Ciupiński - wicedyrektor, nauczyciel wychowania fizycznego

 

37 lat, żonaty, dwóch synów- Antoni i Albert, opiekun Samorządu Uczniowskiego, członek zespołu ds. wymiany międzynarodowej młodzieży- od 2008 roku pracownik Gimnazjum im. Jan Pawła II w Żarowie, wcześniej w latach 1998-2008 nauczyciel w Szkole Podstawowej w Pastuchowie oraz Zespole Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Żarowie. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Świdnicy, a także uczestnik kursu menadżera oświaty. Od 1999 trener II klasy piłki nożnej, a od 2014 roku trener UEFA B. Członek Wydziału Szkolenia Dzieci i Młodzieży w Okręgowym Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu oraz Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej we Wrocławiu. Trener kadr wojewódzkich chłopców rocznika' 94, trener koordynator kadr dziewcząt U13 i U16 Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej- w latach 2013 oraz 2015 zdobywca Złotych Medali Mistrzostw Polski w kategorii juniorek młodszych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.Od roku 2013 trener asystent w Kadrach Polski Kobiet Piłki Nożnej do lat 15 oraz do lat 19.Założyciel i prezes Uczniowskich Klubów Sportowych: "Koloryt"Pastuchów oraz gimnazjalnego "PIAST 2008" Żarów. Od początku istnienia członek Żarowskiego Stowarzyszenia "Edukacja" w Żarowie, pomysłodawca oraz organizator półkolonii oraz półzimowisk dla dzieci i młodzieży miasta i gminy Żarów. Od 1985 roku nieprzerwanie czynny zawodnik Klubu Sportowego "Zjednoczeni" Żarów (z roczną przerwą na grę w IV- ligowym AKS Strzegom), a od 1998 roku również trener licznych grup młodzieżowych w żarowskim klubie. W latach 2006-2010 radny Rady Miejskiej w Żarowie oraz przewodniczący Komisji ds. sportu i pomocy społecznej, a od 2009 roku członek żarowskiej Rady Sportu. W roku 2006 nagrodzony Nagrodą "Maciuś" przez Młodzieżową Radę Miejską, a w 2013 roku zdobywca nagrody "Indywidualność Sportowa Gminy" w kategorii: Trener Roku. Zapalony sportowiec,turysta górski oraz entuzjasta historii i dobrego filmu...fanatyk polskiej komedii oraz duetu Maklakiewicz- Himilsbach, a także zespołu Lady Pank. Urodzony optymista kierujący się w życiu i pracy z dziećmi i młodzieżą myślą: "Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu" oraz "Sukces to nie przypadek. To ciężka praca, wytrwałość, nauka, analiza, poświęcenie, a przede wszystkim miłość do tego co robisz".

Przemysław Drąg
Przemysław Drąg

Przemysław Drąg - nauczyciel wychowania fizycznego, wychowawca klasy sportowej

Mariusz Kozakow
Mariusz Kozakow

Mariusz Kozakow - nauczyciel wychowania fizycznego, wychowawca klasy sportowej

Maria Majcher
Maria Majcher

Maria Majcher - nauczycielka matematyki

 

Jestem absolwentką Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Moje motto: "Matematyka to klucz do dorosłości". Jesli nie umiesz liczyć, gubisz się w zyciu dorosłym. Próbuję więc od wielu lat wpajać wiedzę matematyczną bez wyjątku.

Elżbieta Maćkała
Elżbieta Maćkała

Elżbieta Maćkała - nauczycielka języka polskiego

 

Ukończyłam filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia podyplomowe- terapia pedagogiczna.
Lubię rodzinne wędrówki po górach, zwłaszcza ciepłą i kolorową jesienią. Śnieżną zimę chętnie spędzam na nartach, a jesienne wieczory z dobrą książką przed domowym kominkiem. Lubię też podróże dalekie i bliskie, które rozwijają i kształcą. Cenię swoją pracę nauczyciela i wychowawcy, bo nie można się w niej nudzić i ciągle sie czegoś uczę, również od młodzieży.

Joanna Mięki - nauczycielka języka niemieckiego

 

Nauczanie języka niemieckiego i prowadzenie lekcji wychowania fizycznego sprawia mi dużą radość. Lubię wyjaśniać uczniom zawiłą gramatykę niemiecką i obserwować ich twarze, które mówią: "czy to w ogóle da się ogarnąć?".
Poza tym jestem instruktorem fitness i prowadzę w szkole grupę "Aerobic Girls", która reprezentuje szkołę w zawodach aerobiku rekreacyjnego na szczeblu powiatowym i wojewódzkim.
Pracujemy bardzo ciężko przed każdymi zawodami, ale wiemy, że ciężka praca się opłaca- dziewczęta mają na swoim koncie zasłużone sukcesy.  Bardzo lubię pracę z młodzieżą, choć bywa różnie- jedno jest pewne: nie odczuwa się tak bardzo uciekającego czasu…

 

Izabela Osiecka
Izabela Osiecka

Izabela Osiecka - nauczycielka języka angielskiego

 

Jestem absolwentką Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Wałbrzychu oraz wydziału filologii angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. W gimnazjum pracuję od 14 lutego 2000r. Moją pasją jest taniec, podróżowanie i nauka języków obcych. Jestem założycielką zespołu tanecznego "Remedy", współorganizatorką wielu uroczystości szkolnych, tj. Dzień Patrona, Modlitewne czuwanie z Janem Pawłem II w rocznicę śmierci papieża, X-lecie szkoły i zjazd absolwentów, uroczystość z okazji beatyfikacji i kanonizacji Jana Pawła II, XX – lecie i XXV-lecie Samorządu Terytorialnego, Szkolny Pokaz Talentów i wiele innych. Organizuję coroczne szkolne wycieczki zagraniczne– dotychczas wspólnie z młodzieżą szkolną zwiedziłam Londyn, Paryż (w tym Euro Disneyland), Pragę, Barcelonę, Lyon, Genewę. Koordynuję wyjazdy na obozy letnie naszej młodzieży z młodzieżą z Niemiec i Francji. Myślę, że jestem nauczycielką z pasją, która kocha swoją pracę:) 

 

Katarzyna Osiecka
Katarzyna Osiecka

Katarzyna Osiecka - nauczycielka języka angielskiego

Jestem absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego - Wydział Filologiczny oraz Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Pracę w Gimnazjum zaczęłam w 2000 roku. Lubię ludzi, kontakt z naturą, podróże i ... koty (błękitne koty;).

Jolanta Papińska
Jolanta Papińska

Jolanta Papińska - nauczycielka religii, muzyki, wychowania do życia w rodzinie, zajęć artystycznych

 

Ukończyłam Uniwersytet Śląski w Katowicach (Wydział Artystyczno-Pedagogiczny - muzyka), podyplomowe studia: teologia, nauki o rodzinie, oligofrenopedagogika. Interesuję się muzyką, teologią i turystyką. W gimnazjum prowadzę Chór, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne, gminne i państwowe. Chór ma wiele sukceów na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Dwukrotnie Chór reprezentował nasze miasto w Ujfeherto - mieście partnerskim. Lubię swoją pracę i staram się wkładać w nią serce.

Dorota Posacka-Ziaja
Dorota Posacka-Ziaja

Dorota Posacka- Ziaja - nauczycielka matematyki i fizyki

 

Pracuję w gimnazjum od początku jego istnienia. Moją pasją jest matematyka i fizyka.

Iwona Płosińska
Iwona Płosińska

Iwona Płosinska - nauczycielka informatyki i fizyki

 

Pochodzę z Zielonej Góry. Jestem absolwentką Politechniki Zielonogórskiej, Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Wrocławskiego.  Jednym z moich ulubionych przedmiotów szkolnych była... plastyka. Praca z młodzieżą to dla mnie nieoczekiwane i bardzo miłe zaskoczenie w życiu;)

Urszula Rurarz
Urszula Rurarz

Urszula Rurarz - nauczycielka chemii, przyrody

 

Jestem absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego, kierunek – chemia.
Od ponad 30 lat związana jestem ze szkołą. Bardzo lubię swoją pracę, bo nie ma w niej miejsca na nudę. Ciągle się coś dzieje, uczę się czegoś nowego, zdobywam doświadczenia. Uczę moich uczniów i uczę się od nich. Taki stan rzeczy powoduje, że duchowo się nie starzeję.

Agata Sawicka
Agata Sawicka

Agata Sawicka - nauczycielka historii, WOS-u, wychowania do życia w rodzinie

 

Jestem absolwentką WSP w Opolu. Karierę nauczycielską zaczynałam w Szkole Podstawowej w Imbramowicach, gdzie uczyłam historii, geografii oraz ... plastyki i muzyki. W gimnazjum pracuję od jego powstania. Prywatnie bardzo lubię czytać książki (kryminały, trillery medyczne) i oglądać dobre kino (najchętniej w sali kinowej). Nie lubię za to pieczenia ciast i prac ogrodniczych.

Małgorzata Stawowa
Małgorzata Stawowa

Małgorzata Stawowa - nauczycielka języka polskiego

 

Ukończyłam Polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Bycie nauczycielem to dla mnie wielka przygoda a zarazem wyzwanie. Ta praca dostarcza mi satysfakcji i nowych doświadczeń. Lubię pracować z młodzieżą.

Joanna Styrkowiec
Joanna Styrkowiec

Joanna Styrkowiec - nauczycielka języka polskiego

 

Moje motto życiowe:

"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu".

Antoine de Saint-Exupery

Wiesława Woźniak
Wiesława Woźniak

Wiesława Woźniak - nauczycielka geografii

 

Ukończyłam Uniwersytet Wrocławski, geografię nauczycielską.

Moją pasją,  oprócz geografii, jest muzyka filmowa. Lubię Leonarda Cohena i wycieczki w góry.

Marek Zywer
Marek Zywer

Marek Zywer - nauczyciel historii

Agnieszka Żydek
Agnieszka Żydek

Agnieszka Żydek - nauczycielka języka niemieckiego, terapeutka

 

Jestem absolwentką Wydziału Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego z 2001 roku. W 2012 roku ukończyłam studia podyplomowe w zakresie Terapii Pedagogicznej w Wałbrzyskiej Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości. Od 1.09.1999r. jestem związana z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarowie.

Konrad Żydek
Konrad Żydek

Konrad Żydek - nauczyciel informatyki, wychowania fizycznego i edukacji dla bezpieczeństwa