Z życia szkoły 2018/19


„FORMUŁA DOBRA”

 

         W ubiegłym roku Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie nawiązała współpracę ze Stowarzyszeniem Medycznym „Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska”. Już drugi roku uczestniczymy w Projekcie „FORMUŁA DOBRA”, w ramach którego jesteśmy wolontariuszami i bierzemy udział w akcjach charytatywnych na rzecz podopiecznych Hospicjum.
           W ramach zbliżającego się Dnia św. Mikołaja w naszej szkole od połowy listopada trwała akcja, której celem była świąteczna zbiórka słodyczy i specjalistycznych produktów dla dzieci z rodzin objętych opieką hospicyjną. Uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły po raz kolejny wykazali się wielkim altruizmem, empatią i wrażliwością na drugiego człowieka, a ilość zebranych darów przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów i pracowników Hospicjum.

 

Opiekunowie SU:
A.Dziedzic, A.Kovaci, M. Perzyński

Tak świętujemy 100- lecie odzyskania Niepodległości Polski

 

13 listopada w naszej szkole im. Jana Brzechwy w Żarowie odbył się uroczysty apel z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uczniowie przygotowali poruszający program artystyczny pt: „Drogi Rzeczypospolitej do niepodległości’’
Honorowymi gośćmi w tym szczególnym dniu byli: Burmistrz Miasta i Gminy Żarów – Pan Leszek Michalak, przedstawiciele oraz najstarsi mieszkańcy naszej gminy.
Punktem kulminacyjnym przedstawienia był występ uczennicy kl. 7B – Ani Bogatko. Podczas wykonywanie przez nią pt. „ Miejcie nadzieję’’ na twarzach zarówno zaproszonych gości, pracowników szkoły, jak i uczniów widać było łzy wzruszenia i ogromne emocje. Spektakl dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń, głębokich przeżyć i zmusił wszystkich do refleksji, co w dzisiejszym świecie oznacza słowo i wolność, niepodległość, patriotyzm.

Gminne obchody Święta Niepodległości.

 

11 listopada, jak co roku, mieszkańcy Żarowa uroczyście uczcili odzyskanie niepodległości przez Polskę. Jednak ta rocznica była wyjątkowa, gdyż minęło równo 100 lat od tego wydarzenia. Jak co roku w obchodach brała udział również delegacja Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy wraz z oddziałami gimnazjalnymi.
Poczty Sztandarowe Szkoły Podstawowej i Gimnazjum uczestniczyły w uroczystej Mszy Św., a następnie przeszły w pięknym pochodzie pod Pomnik Pamięci. Pochodowi towarzyszyła Żarowska Orkiestra Dęta.
Po przemówieniu p. Burmistrza, który przypomniał wydarzenia tamtych ważnych lat, mieszkańcy Żarowa oraz przedstawiciele różnych placówek, szkół i instytucji złożyli kwiaty i znicze ku pamięci wszystkich zasłużonych dla Ojczyzny.
W tej podniosłej atmosferze, wśród płonących pochodni, swój symboliczny wieniec złożyła również delegacja Szkoły wraz z dyrektor H. Słowik.

 

Agata Sawicka

WSPÓLNIE ŚPIEWAMY HYMN "MAZUREK DĄBROWSKIEGO"

9.11.18r., godz. 11.11

z okazji 100- lecia niepodległości Polski

WYCIECZKA DO GROSS-ROSEN

 

Jak co roku polonistki Elżbieta Maćkała i Małgorzata Stawowa zorganizowały wycieczkę do muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy. W tej pięknej lekcji historii wzięli udział uczniowie klas III gimnazjum i klasy VIII szkoły podstawowej. Po muzeum oprowadziła nas pani przewodnik, która zapoznała uczniów z historią obozu koncentracyjnego. Uczniowie słuchali jej z wiellkim zainteresowaniem. Niektórzy z nich byli po raz pierwszy w tym przejmującym miejscu,które wywarło na nich ogromne wrażenie. Była to również okazja do złożenia hołdu pomordowanym w tym miejscu więźniom. Warto odwiedzać takie miejsca ,aby docenić naszą rzeczywistość.

Małgorzata Stawowa i Elżbieta Maćkała

Dzień Edukacji Narodowej

październik 2018r.

NARODOWE CZYTANIE

 

Lekturą Narodowego Czytania na kulminację akcji 8 września 2018 roku było Przedwiośnie Stefana Żeromskiego.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019